0 Points
Category: Politics

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Psikoloğu İntihar Etti

(edit)

Yıllardır Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın psikologluğunu yapan Abdullah Ekin'ın bu sabah saatlerinde kendi hayatına kıydığı anlaşıldı. Başbakanlığının erken günlerinde stres ile alakalı şikayetlerinden dolayı Erdoğan'ı görmeye başlayan Ekin'in her hafta duyduklarına artık daha fazla dayanamayıp aşırı doz morfin alarak kendini kurtardığı ileri sürülüyor. Ekin'in geride bıraktığı intihar mektubu ise hem yakınlarına hem de intiharının ardındaki sır perdesini anlmaya çalışanlara yardımcı oluyor. Ekin'in mektubunda şunlar yazıyor:

"Bıktım artık, dayanamıyorum. Yıllardır her hafta bir çelişkiden yenisine zıplıyor. Halk terörist. Sonra aslında teröristler barışçıl. Sonra barışçıl olanlar casus. Kürtler Zerdüşt. Aleviler zaten Müslüman değil. Öldürmek nefs-i müdafa. Nefs-i müdafa ise kamu malına zarar. Sansürlemek özgürlük. Özgürlük istemek yine terörizm. Bunların sonu yok. Jung, hayatımızdaki çelişkilerin giderilemeyeceğini ve hayatın bu çelişkilerle yaşamayı öğrenmek olduğunu söylemişti. Ama Jung Erdoğan'ı tanımadı. Bu adam Martin Luther King'i dış mihrak ilan ederdi."

Ekin'in günlüğü, bir zamanlar sağlam olan kişiliğininn Erdoğan'ın yıllar süren çelişkileri ve gerçekleri inkarı karşısında gün gün nasıl bozulduğunu gözler önüne seriyor. Psikologlar, duyguların mantık önüne geçmesini görmeye ve insanın duygusal yatırımlarını korumak için matıksal çelişkilere girmelerine alışık olsalar da, Ekin günlüğüne "hezeyan silsilesi" olarak kaydettikleri karşısında "hayattan soğuduğunu" ifade ediyor.

Ekin'in boşalan pozisyonunu kimin doldurmaya cesaret edeceği ise kulislerde merak konusu.

Write Reply